Koło Obieżyświat

Piękna nasza Polska cała – Wielkopolska i Dolny Śląsk – Święto Karpia

Termin: 08.10.2022r. /sobota/

Koszt: 160 zł

Jutrosin:  zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Neoromański Kosciół p.w. św. Elżbiety z I dekady XXw. z witrażami projektu Józefa Mehoffera, szachulcowy kosciół cmentarny św. Krzyża z 1777r.; przebudowany XXw. z dzwonnicą.

Stary Sielec: dawna własność księcia Olgierda Czartoryskiego. Zamek, a właściwie pałac, to budowla zupełnie wyjątkowa w swoim rodzaju. Zaczęto budować ją ok. 1911r., ale nigdy nie ukończono /miała to być siedziba godna arystokratycznego rodu/.  Pałac częściowo udostępniony zwiedzającym, zabytkowy park krajobrazowy.

Ruda Żmigrodzka:  obiad /zupa rybna + danie główne, karp po milicku, Karczma Rybna w Rudzie Żmigrodzkiej.

Świadczenia: autokar,.obiad (zupa rybna oraz danie główne, karp po milicku), wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnicy w muzeach, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie.

Wyjazd dn. 08.10.2022r. godz. 6:45, ul. Słowackiego /przystanek komunikacji miejskiej/; godz. 7:00 centrum przesiadkowe, parking PKS Brzeg.

Zapisy codziennie /do 05.10.2022r./ od poniedziałku do piątku w biurze PTTK, AVON na ul. Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu/ w godz. 10:00- 16:00.

Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2022 r. Pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Szczegółowe informacje tel. 517-965-646 Prezes Oddziału W. Barańska.

1. Kraków – zakończenie sezonu turystycznego.