nysa

Piękna nasza Polska cała – Opolszczyzna – Piotrowice Nyskie, Nysa

Termin: 25.09.2022r. /niedziela/

Koszt: 120 zł

Program wycieczki: Piotrowice Nyskie – zwiedzanie z przewodnikiem wnętrz XVII w. pałacu, zabytkowego parku z bogatym drzewostanem oraz kaplicę przypałacową XVIII w. Przejazd do Nysy ’ Śląski Rzym”, Miasto Twierdza – zwiedzanie z przewodnikiem; Bazylika Mniejsza pw. św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki Dziewicy i Męczennicy (największy obiekt sakralny w mieście), Skarbiec św. Jakuba, Dom Wagi Miejskiej, Fontanna Trytona, Piękna Studnia i inne. Przejazd do Fortów Twierdzy Nysa; zwiedzanie twierdzy. Zakończenie wycieczki ognisko z napojami /przygotowane przez Oddział PTTK w Nysie/.

Świadczenia: autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnicy w muzeach, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie.

Wyjazd dn. 25.09.2022r. godz. 7:45, ul. Słowackiego /przystanek komunikacji miejskiej/; godz. 8:00 centrum przesiadkowe, parking PKS Brzeg.

Zapisy codziennie /do 23.09.2022r./ od poniedziałku do piątku w biurze PTTK, AVON na ul. Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu/ w godz. 10:00- 16:00.

Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2022 r. Pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Szczegółowe informacje tel. 517-965-646 Prezes Oddziału W. Barańska.

1. Swięto Karpia – Jutrosin, Stary Siedlec, Ruda Żmigrodzka – 08.10.2022r.
2. Kraków – zakończenie sezonu turystycznego.