Tak blisko Brzegu, tak blisko Wrocławia – Oława, Oleśnica, Siechnice

Termin: 02.09.2023 r.
130 zł

Program wycieczki: OŁAWA – zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Plac zamkowy, zabytkowe kamieniczki, wejście na wieżę Ratusza z XVII w. z zegarem figuralno –astronomicznym. Unikatowy zabytek na skalę europejską z ruchomymi figurami Salomona w rzymskim stroju i legendarnej oławskiej śmierci z kosą, kogutem goniącym kurę i…..Przejazd do OLEŚNICY. Zwiedzanie z przewodnikiem: Bazylika Mniejsza pw. Św. Janów, jedna z najstarszych świątyń Śląska z Biblioteką Łańcuchową, założoną przez Karola II w XVI w., spacer po mieście. Przerwa kawowa we własnym zakresie. Wyjazd do SIECHNIC: zwiedzanie miasta z przewodnikiem /Siechnice – „miasto filmów”, parki, tereny rekreacyjne.

Świadczenia: autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnicy turystyczni, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie.

Wyjazd dn. 02.09.2023 r. godz. 8:00 przystanek komunikacji miejskiej na ul. Słowackiego i godz. 8:15 Centrum przesiadkowe, parking PKS Brzeg

Zapisy codziennie /do 30.08.2023 r./ od poniedziałku do piątku w biurze PTTK, AVON na ul. Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu/ w godz. 10:00- 16:00.
Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2023 r. Dodatkowe informacje: nr tel. 517-965-646 – Prezes Oddziału W. Barańska

1. Włochy – Wenecja, J. Garda, Mediolan, Toskania, Capri, Wezuwiusz, Pompeje, Watykan, Rzym – 2 tygodnie od 11 do 24 września 2023 r.
  2. Święto Karpia – Dolina Baryczy, Ruda Sułowska i Ruda Żmigrodzka /obiad z karpiem/ – 07.10.2023 r.
  3. Dolny Śląsk -Pole Legnickie, Jawor / UNESCO /- 22.10.2023 r.
  4. Królewskie miasto Kraków – zakończenie sezonu turystycznego 04.11.2023 r.LEŚ