Opolszczyzna w kolejnej odsłonie – Paczków i Otmuchów; miasta Księstwa Nyskiego i Biskupów Wrocławskich

Termin: 19.08.2023 r.
135 zł – członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską na 2023 r.

Program wycieczki: zwiedzanie miasta z przewodnikiem; mury obronne z 19 basztami, wieże bramne, gotycki kościół pw. Jana Ewangelisty z tzw. studnią tatarską, ratusz, Dom Kata z XVIII w., Muzeum Gazownictwa, z unikalną kolekcją gazomierzy i sprzętów domowych. Przerwa kawowa we własnym zakresie. Przejazd do Otmuchowa, zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym: rynek z renesansowym ratuszem, fragmenty murów miejskich, brama tzw. Wróbla, Kolumna Maryjna, Pałac z XVIII w. tzw. Zamek Dolny, barokowy kościół św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego /freski Denkwarta, obrazy M. L. Willmanna, Zamek – dawna rezydencja biskupów wrocławskich z XIII w., przebudowany w stylu renesansowym, platforma widokowa, tzw. schody końskie. Na zakończenie zwiedzania przerwa obiadowa /we własnym zakresie/, czas wolny.

Świadczenia: autokar, wstęp na seans filmowy, przewodnicy turystyczny, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie.

Wyjazd dn. 19.08.2023 r. godz. 6:45 przystanek komunikacji miejskiej na ul. Słowackiego i godz. 7:00 Centrum przesiadkowe, parking PKS Brzeg

Zapisy codziennie /do 17.08.2023 r./ od poniedziałku do piątku w biurze PTTK, AVON na ul. Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu/ w godz. 10:00- 16:00.

Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2023 r. Dodatkowe informacje: nr tel. 517-965-646 – Prezes Oddziału W. Barańska

1. Tak blisko Brzegu, Tak blisko Wrocławia – Oława, Oleśnica, Siechnice – 02.09.2023 r.
  2. Włochy – Wenecja, J. Garda, Mediolan, Toskania, Capri, Wezuwiusz, Pompeje, Watykan, Rzym – 2 tygodnie od 11 do 24 września 2023 r.
  3. Święto Karpia – Dolina Baryczy, Ruda Sułowska i Ruda Żmigrodzka /obiad z karpiem/ – 07.10.2023 r.
  4. Dolny Śląsk -Pole Legnickie, Jawor / UNESCO /- 22.10.2023 r.
  5. Królewskie miasto Kraków – zakończenie sezonu turystycznego 04.11.2023 r.