Piękna nasza Polska cała – Królewskie Miasto Kraków – zakończenie sezonu turystycznego; Krakowski Kazimierz, Muzeum Schindlera

Termin: 04.11.2023 r. /sobota/
200 zł – członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską na 2023 r.

Program wycieczki: Muzeum Schindlera; Fabryka ”Emalia’ Oskara Schindlera, zwiedzanie z przewodnikiem. Eksponaty muzealne uzupełniają bogatą dokumentację fotograficzną i archiwalna. Spacer po zabytkowym Kazimierzu krakowskim; synagogi, kościoły, dawny rynek – Plac Wolnica z ratuszem, fragmenty murów obronnych, ul. Szeroka, Miodowa /najładniejsze miejsca Kazimierza z licznymi kafejkami, galeriami pracowniami artystycznymi i nie tylko. Klasztor na Skałce, bazylika św. Michała Archanioła, Panteon Narodowy – krypta, w której spoczywają zasłużeni Polacy min. Jan Długosz, Adam Asnyk, Stanisław Wyspiański, Czesław Miłosz/. Czas wolny – przerwa obiadowa we własnym zakresie. Powrót do Brzegu.

Świadczenia: autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, zestaw słuchawkowy – tour guide, przewodnicy lokalni, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie.

Wyjazd dn. 04.11.2023 r. godz. 5:45 przystanek komunikacji miejskiej na ul. Słowackiego i godz. 6:00 Centrum przesiadkowe, parking PKS Brzeg

Zapisy codziennie /do 02.11.2023 r./ od poniedziałku do piątku w biurze PTTK, AVON na ul. Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu/ w godz. 10:00- 16:00.
Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2023 r.

Telefon kontaktowy: 517-965-646 Prezes Oddziału W. Barańska.