Piękna nasza Polska cała – Najciekawsze zakątki Dolnego Śląska – Legnickie Pole i Jawor

Termin: 22.10.2023 r. /niedziela/
150 zł – członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską na 2023 r.

Program wycieczki: Legnickie Pole: Muzeum Bitwy Legnickiej /Bitwa z Mongołami 1241/ zwiedzanie z przewodnikiem; Pobenedyktyński Zespół Klasztorny z kościołem Św. Krzyża i Św. Jadwigi. Pomnik Historii należący do najlepszych realizacji późnego baroku na Śląsku /1 połowa XVIII w./ zwiedzanie z przewodnikiem; Jawor: Ewangelicki Kościół Pokoju p.w.. Świętej Trójcy – od 2001 r.  na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO; Zwiedzanie zabytków Starego Miasta z lokalnym przewodnikiem; podcieniowe kamieniczki, Ratusz z gotycką wieżą, zespół poklasztorny Benedyktynów, średniowieczne mury miejskie i inne obiekty. Czas wolny – przerwa obiadowa we własnym zakresie. Powrót do Brzegu.

Świadczenia: autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie.

Wyjazd dn. 22.10.2023 r. godz. 6:45 przystanek komunikacji miejskiej na ul. Słowackiego i godz. 7:00 Centrum przesiadkowe, parking PKS Brzeg

Zapisy codziennie /do 20.10.2023 r./ od poniedziałku do piątku w biurze PTTK, AVON na ul. Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu/ w godz. 10:00- 16:00.
Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2023 r.

Telefon kontaktowy: 517-965-646 Prezes Oddziału W. Barańska

1. Królewskie miasto Kraków – zakończenie sezonu turystycznego 04.11.2023 r.