Piękna nasza Polska cała:
Z wizytą u królewny Marianny Orańskiej i dr. Frankensteina

Termin: 11.05.2024 r. /sobota/
140 zł /wycieczka realizowana w ramach zadania „Aktywny Senior” finansowanego przez Gminę Brzeg/

KAMIENIEC ZĄBKOWICKI
– pałac Królewny Marianny Orańskiej, żony księcia Albrechta, najmłodszego syna króla Prus Fryderyka Wilhelma III. Wybudowany pałac w stylu neogotyckim z tarasowym założeniem ogrodowo-parkowym, zaprojektowany przez Karla Friedricha Schinkla. Następnie pracami kierował Ferdynand Martius. Zwiedzanie pałacu oraz ogrodów z przewodnikiem.

ZĄBKOWICE ŚLASKIE /dawniej Frankenstein/ zwiedzanie z przewodnikiem; średniowieczny układ urbanistyczny min, fragmenty murów obronnych, Krzywa Wieża z 1413 r, kościół parafialny św. Anny, ruiny zamku książęcego, dwór rycerski z Regionalną Izbą Pamiątek oraz Laboratorium dr. Frankensteina.

Przerwa obiadowa we własnym zakresie

Świadczenia: autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnicy w obiektach, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie

Wyjazd dn. 11.05.2024 r. godz. 6:50 przystanek komunikacji miejskiej na ul. Słowackiego i godz. 7:00 centrum przesiadkowe, parking PKS Brzeg

Zapisy codziennie /do 03.05.2024 r./ od poniedziałku do piątku w biurze PTTK, AVON na ul. Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu/ w godz. 10:00- 16:00.

Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2024 r.

Telefon kontaktowy: 517-965-646 Prezes Oddziału W. Barańska.

1. Pokój – w samym sercu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego – 25.05.2024 r.
  2. W gościnie u noblistki w Hrabstwie Kłodzkim -15.06.2024 r.
  3. OSAT – Baranów Sandomierski, Tarnobrzeg, Sandomierz, Lublin, Kozłówka, Ujazd, Kurozwęki – 28-30.06.2024 r.