Koło Obieżyświat

Piękna nasza Polska cała – Poznań – stolica Wielkopolski

Termin: 11.03.2023r.
200 zł

Program wycieczki: Zwiedzanie Palmiarni w Parku Wilsona z przewodnikiem. Palmiarnia to wyjątkowe miejsce z licznymi gatunkami roślin tropikalnych, subtropikalnych, wyjątkowej urody roślin wodnych, licznych gatunków zwierząt w akwariach. Miejsce to funkcjonuje od ponad 100 lat. Ostrów Tumski: zwiedzanie Bazyliki Archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła, w podziemiach grobowce pierwszych władców Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Spacer po Starym Rynku, gdzie w centralnej części wznosi się najpiękniejszy na północ od Alp XVI w. renesansowy Ratusz z zegarem z koziołkami. Muzeum Instrumentów Muzycznych, jedno z większych w Europie, ze zbiorem instrumentów z różnych epok i kontynentów, bogatą kolekcja skrzypiec polskich. Sala pamiątek po Fryderyku Chopinie.

Świadczenia: autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, system Tour Guide, przewodnicy w muzeach, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie.

Wyjazd dn. 11.03.2023r. godz. 5:45, ul. Słowackiego /przystanek komunikacji miejskiej/; godz. 6:00 centrum przesiadkowe, parking PKS Brzeg.

Zapisy codziennie /do 06.03.2023r./ od poniedziałku do piątku w biurze PTTK, AVON na ul. Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu/ w godz. 10:00- 16:00.

Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2023r. Pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

Szczegółowe informacje tel. 517-965-646 Prezes Oddziału W. Barańska.

1. Śladami węgla i nie tylko Wałbrzych – 15.04.2023r.
  2. Zamki i pałace Wielkopolski: Kórnik, Rogalin /lub Szreniawa/ – 13.05.2023r.
  3. Odkryamy zakątki Dolnego Śląska – Jaworzyna Śląska, Strzegom – 27.05.2023r.