Dwory i pałace Wielkopolski i Dolnego Śląska:
Prusice, Żmigród, Rydzyna, Leszno

Termin: 06.04.2024 r. /sobota/

Prusice: dolnośląskie Prusice mogą pochwalić się wielowiekową, barwną historią, sięgającą co najmniej I połowy XII w., min. gotycki Kościół pw. św. Jakuba Starszego z kaplicą grobową Hatzfelda, renesansowy Ratusz – zwiedzanie z przewodnikiem;

Borówek: skansen maszyn i urządzeń rolniczych, oraz wiele przedmiotów gospodarstwa domowego, zwiedzanie.

Przejazd do Żmigrodu. Mówi się, że Żmigród to „Wrota  do cudownej Krainy” leżące na terenie Doliny Baryczy. Zespól pałacowo-parkowy z ruinami pałacu Hatzfeldów z XVII w., XVI w. Baszta, jedyna zachowana pozostałość zamku /na szczycie taras widokowy z unikatowym apartamentem/.

Rydzyna – przerwa obiadowa /obiad w cenie wycieczki/. Po obiedzie zwiedzanie z przewodnikiem, Rynek, zabytkowe kamieniczki, Zamek – perła polskiego baroku, wraz z klasycystycznym zespołem oficyn zamkowych i parkiem.

Leszno – „Wielkopolskie Ateny ” i „Mała Europa w Wielkopolsce”’ tak na przestrzeni wieków nazywane było Leszno – zwiedzanie z przewodnikiem.

Świadczenia: autokar, obiad w Rydzynie, wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnicy w obiektach, opieka pilota i przewodnika na całej trasie

Wyjazd dn. 06.04.2024 r. godz. 6:50 przystanek komunikacji miejskiej na ul. Słowackiego i godz. 7:00 centrum przesiadkowe, parking PKS Brzeg

Zapisy codziennie /do 03.04.2024 r./ od poniedziałku do piątku w biurze PTTK, AVON na ul. Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu/ w godz. 10:00- 16:00.
Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2024 r.

Telefon kontaktowy: 517-965-646 Prezes Oddziału W. Barańska.

1. Jura Krakowsko-Częstochowska /Szlak Orlich Gniazd/ 20-21.04.2024 r. /2 dni/
  2. Z wizytą u królewny Marianny Orańskiej – 11.05.2024 r.
  3. Pokój – w samym sercu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego – 25.05.2024 r.
  4. W gościnie u noblistki w Hrabstwie Kłodzkim -15.06.2024 r.