Piękna nasza Polska cała:
Wakacje z PTTK – Górny Śląsk: Chorzów cz. II – Planetarium, kolejka linowa „Elka”

Termin: 10.08.2024 r. /sobota/
175 zł członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską na 2024 r

Planetarium w Chorzowie: seans filmowy „Miriady parseków kosmicznej podróży”. Miriada to nieco zapomniany grecki liczebnik oznaczający 10.000. Jednak podróż, w którą zabierzemy widzów tego seansu będzie o wiele dalsza. Zwykła wycieczka do kopalni zamieni się w wyprawę do gwiazd. Po drodze poznamy niektóre planety Układu Słonecznego. Przelecimy przez pierścienie Saturna i zobaczymy księżyce Jowisza, by później wlecieć prosto w ramiona Oriona, i dalej …To w Planetarium, a po seansie podróż kolejką linową „Elka”, na 2 odcinkach w Parku Śląskim. Jeden Park, wiele możliwości. Jest największym w Polsce i jednym z największych parków miejskich na świecie.

Świadczenia: autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnik miejski, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie.

Wyjazd dn. 10.08.2024 r. godz. 6:00 przystanek komunikacji miejskiej na ul. Słowackiego i godz. 6:15 centrum przesiadkowe, parking PKS Brzeg.

Zapisy codziennie /do 02.008.2024 r./ od poniedziałku do piątku w biurze PTTK, AVON na ul. Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu/ w godz. 10:00- 16:00.

Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2024 r.

Telefon kontaktowy: 517-965-646 Prezes Oddziału W. Barańska.

1. Wielkopolska w kolejnej odsłonie: Rogalin, Puszczykowo – 25.08.2024 r. /niedziela/
  2. Francja: Reims, Rouen, Lisieux, Mont Saint Michel, Chartres, Wersal, Paryż – 12-20.09.2024 r. /9 dni/