PTTK Oddział Ziemi Brzeskiej
w Brzegu

Piękna nasza Polska cała:
ŚWIĘTO KARPIA
Krośnice, Golejewko, Ruda Żmigrodzka

Termin: 12.10.2024 r. /sobota/
200 zł członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską na 2024 r

Krośnice:
wizyta w Spółdzielni „Szklany Świat Bombki”, zwiedzanie z przewodnikiem. Wyroby ze szkła, ręcznie robione, metodą tradycyjną. Polskie szklane bombki, firma założona w 2009 r. Wiele oryginalnych wzorów, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa i przenoszą nas w świat fantazji czy nowoczesnego Designu. Istnieje możliwość zakupów w sklepie firmowym.

Golejewko: stadnina koni Iwno Golejewko. Najsłynniejsza polska stadnina koni pełnej krwi angielskiej. Powstała w 1921 r., kiedy to jej ówczesny właściciel Janusz hr. Czarnecki zakupił w Belgii i Niemczech pierwszych 7 klaczy pełnej krwi angielskiej. Zwiedzanie z przewodnikiem.

Ruda Żmigrodzka: obiad w restauracji /w cenie wycieczki/, Karczma Rybna – zupa rybna + karp po milicku.

Świadczenia: autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, obiad w Karczmie Rybnej w Rudzie Żmigrodzkiej, przewodnicy w obiektach, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie.

Wyjazd dn. 12.10.2024 r. godz. 6:30 przystanek komunikacji miejskiej na ul. Słowackiego i godz. 6:45 centrum przesiadkowe, parking PKS Brzeg

Zapisy codziennie /do 10.10.2024 r./ od poniedziałku do piątku w biurze PTTK, AVON na ul. Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu/ w godz. 10:00- 16:00.
Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2024 r.

Telefon kontaktowy: 517-965-646 Prezes Oddziału W. Barańska.

1. Zakończenie sezonu turystycznego – Kraków Karola Wojtyły – 09.11.2024 r.