PTTK Oddział Ziemi Brzeskiej
w Brzegu

Piękna nasza Polska cała:
KRAINA WYGASŁYCH WULKANÓW
Zamek Grodziec i Złotoryja

Termin: 5.10.2024 r. /sobota/
150 zł członkowie PTTK z opłaconą składką członkowską na 2024 r

Zamek Grodziec
, IX wieków tajemnic. „Dawno, dawno temu…”, tak zaczynają się najpiękniejsze baśnie i legendy, jednak ta historia wydarzyła się naprawdę, a miejsce wciąż pozostaje tajemnicze i intrygujące. Dwa przenikające się odrębne światy, jedno miejsce burzliwe dzieje, książęta piastowscy, nazistowscy politycy, zniszczenia i wojny. Jednocześnie sielankowa wioska wyjęta z kart pamiętników romantycznych pisarzy, spokojne bazaltowe wzgórze, urokliwy krajobraz oraz piękna budowla rajskiego wzniesienia. W tle wyjątkowa historia, skarby Ossolineum i tajemnice. Od lat odbywają się tutaj imprezy o zasięgu regionalnym i międzynarodowym. Słynny Turniej Rycerski czy Święto Wina i Miodu Pitnego 5/6 października. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Czas wolny na XIII Agroturystycznym Święcie Wina i Miodów Pitnych – kiermasz regionalny, degustacja specjałów z dolnośląskich winnic i pasiek.

Złotoryja: stolica polskiego złota i najstarsze miasto w Polsce. Jej początki są związane z powstaniem osady górniczej XII/XIII w., której mieszkańcy trudnili się wydobywaniem złota z osadów rzecznych. W 1211 r. osada otrzymała od księcia Henryka Brodatego prawa miejskie. Spacer z przewodnikiem po mieście.

Świadczenia: autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnicy w obiektach, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie.

Wyjazd dn. 05.10.2024 r. godz. 6:30 przystanek komunikacji miejskiej na ul. Słowackiego i godz. 6:45 centrum przesiadkowe, parking PKS Brzeg

Zapisy codziennie /do 03.10.2024 r./ od poniedziałku do piątku w biurze PTTK, AVON na ul. Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu/ w godz. 10:00- 16:00.
Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2024 r.

Telefon kontaktowy: 517-965-646 Prezes Oddziału W. Barańska.

1. Święto Karpia – Krośnice, szklany świat bombki, kolejka wąskotorowa, obiad z karpiem – 12.10.2024 r.
  2. Zakończenie sezonu turystycznego – Kraków Karola Wojtyły – 09.11.2024 r.