UWAGA!!!

Zgłoszenia przesyłamy na następujący adres mailowy: wbaranska@op.pl

UWAGA!!!

Zgłoszenia przesyłamy na następujący adres mailowy: wbaranska@op.pl

Adres w zaproszeniu został podany błędnie.

{pdf=http://brzeg.pttk.pl/images/stories/2016/kk_regulamin.pdf|770|850}

II Piknik Turystyczny  koła PTTK” Jarzębina”

Już drugi raz członkowie koła PTTK „Jarzębina” przy ZO Ziemi Brzeskiej PTTK w Brzegu bawili się na pikniku organizowanym na zakończenie sezonu turystycznego przez Zarząd Koła. W tym roku impreza odbyła się 14 września w Lubiczu, gdzie na swoim terenie gościła nas pani Danuta Majewska. Mimo, że początkowo pogoda była niezbyt przychylna - trochę padało, to nasi turyści nie zawiedli. O dziesiątej rano prawie 60 osób stawiło się na miejscu zbiórki i na przekór aurze z uśmiechami na twarzach wzięło udział w imprezie.

Na miejscu czekały na „Jarzębiniaków”  przygotowane przez p. Danutę zadaszone stoły i wspaniały poczęstunek. Pyszny bogracz, apetycznie podane sałatki oraz chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem zajadane w lesie smakowały potrójnie. Nawet nie zauważyliśmy kiedy deszcz przestał padać. Atmosferę podgrzewały pieśni biesiadne i turystyczne śpiewane przy akompaniamencie akordeonu oraz organizowane przez Elę Czulak konkursy. Członkowie koła zmagali się w różnych konkurencjach – nie zabrakło nawet biegu w workach i przeciągania liny! Tyle śmiechu i radości dostarczyły nam te zabawy, że wszyscy zapomnieli o swoich codziennych kłopotach i głośno dopingowali zawodników. Gdy zgłodnieliśmy, na stoły wjechał pieczony karczek z podpiekanymi ziemniaczkami i surówką, więc mogliśmy nieco odpocząć i nabrać sił do dalszej zabawy. Chętni, dodatkowo piekli sobie kiełbaskę na ognisku.

Przewodniczący koła Marek Ściślak skorzystał z okazji aby przy tak licznym audytorium podziękować najbardziej aktywnym członkom koła: Lidii Kuzitowicz, Krystynie i Mirosławowi Czoppa, Elżbiecie i Ryszardowi Zdebik, Elżbiecie Czulak, Leokadii Skuratowicz, Januszowi  Falińskiemu, Helenie Biernat, Marii Brzezińskiej. Wyróżnieni otrzymali pięknie zdobione piernikowe serca. Ponadto zostały wręczone: odznaki „Zasłużony dla rozwoju turystyki na Śląsku Opolskim”, przyznane przez Prezydium Rady Prezesów Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Opolskiego w Opolu Krystynie i Mirosławowi Czoppa oraz  legitymacje członkowskie PTTK osobom nowo wstępującym  do naszego Stowarzyszenia. Nie obyło się także bez wspólnego odśpiewania „100 lat” w podzięce dla głównej organizatorki imprezy Lidii Kuzitowicz. Śpiewy i pląsy trwały jeszcze do 17 po czym z żalem, że już się skończyło wsiedliśmy do autobusu powrotnego.

Krystyna Czoppa

Pogoda.net
Wycieczki bliższe i dalsze
VIVA ESPAÑA!

Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Brzeskiej

zaprasza na 13 dniową wycieczkę

VIVA ESPAÑA!

Termin: 28.09 do 10.10.2018r.

Koszt wycieczki ok 3280 zł; oraz EURO - na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs do Tossy, lokalnych przewodników.

Koło "Jarzębina"

Galerie zdjęć: K L I K N I J