Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Brzeskiej zaprasza swoich członków - dzieci i młodzież na coroczny Dzień Dziecka z PTTK, w ramach którego wyjedziemy do Kudowy na „Szlak ginących zawodów”, gdzie można zobaczyć pracę kowali, cieśli, piekarzy, garncarzy, a następnie degustować świeżutki chlebek ze smalcem i kiszonym ogóreczkiem oraz kiełbaską z ogniska. Organizatorzy: prezes Wilhelma Barańska i Elżbieta Kużdżał przewidują również inne atrakcje.

Koszt: 15 zł dzieci i młodzież, opiekunowie – 30zł.

Wyjazd w dniu 3 czerwca 2017r. o godz.7.30 z dworca PKS.

Zapisy w biurze PTTK przy ul.Chrobrego. tel. kontaktowy:790 868 500 lub 781 116 281

MAZURY 2017

ZARZĄD ODDZIAŁU PTTK ZIEMI BRZESKIEJ w Brzegu organizuje wyjazd / OSAT / WARMIA I MAZURY w dniach 18-21.05.2017 r.

Wyjazd 18.05.2017 r. godz 22.30 z dworca PKS w Brzegu.

Informacje Prezes PTTK tel. 517955646.

W dniach od 28 do 29 kwietnia 2017 roku drużyny reprezentujące Publiczne Gimnazjum nr 3 w Brzegu w składzie: Karolina Rosak, Daria Warchał i Natalia Pluta, opiekun Barbara Dacyszyn oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Brzegu w składzie: Jakub Bidet, Dariusz Marszałek i Mateusz Zalewski opiekun Paweł Kulczycki wystartowały w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Organizatorem turnieju od kilku lat jest PTTK Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku.

Trudno uwierzyć, że OMTTK organizowany jest od 1972 roku. Konkurs nie należy do łatwych, ponieważ składa się z siedmiu konkurencji, w których trzeba się wykazać wiedzą z wielu dziedzin, a także kondycją fizyczną oraz umiejętnościami traperskimi.

Pogoda.net
Wycieczki bliższe i dalsze