Koło PTTK "Obieżyświat"

przy Oddziale PTTK Ziemi Brzeskiej

zaprasza na wycieczkę

EUROPEJSKI SZLAK CYSTERSKI I KRÓLEWNA MARIANNA

Termin: 22 kwietnia (sobota)

Koszt wycieczki: 80 zł - członkowie PTTK

90 zł - osoby spoza PTTK

70 zł dzieci

W programie: zwiedzanie: KAMIENIEC ZĄBKOWICKI; Pałac Królewny Marianny Orańskiej, Park przypałacowy XIX w. architektoniczna perła w skali europejskiej, zabudowania klasztorne Cystersów, HENRYKÓW; zespół Opactwa Cystersów /klasztor, kościół, ogrody/ i NIESPODZIANKA

Świadczenia: ubezpieczenie, autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnicy turystyczni w zwiedzanych obiektach, opieka pilota i przewodnika na całej trasie

Wyjazd w dniu 22.04.2017 r. z parkingu PKS w Brzegu o godz. 8.00

Zapisy codziennie /do 20.04 .2017 r./ od poniedziałku do piątku w biurze AVON /pokój nr. 3 na ul Chrobrego 18 / naprzeciwko sądu w godz. 11:00-17:00.

Szczegółowe informacje W. Barańska Prezes O/PTTK tel. 517965646

Następne wycieczki:

1.KOTLINA KŁODZKA i ZAMKI POGRANICZA CZESKIEGO /CASTOLOVICE ,DOUDLEBY/ - /2 dni / 6-7.05.2017 r.

2. WĘGIEL I CHLEB - TARNOWSKIE GÓRY, RADZIONKÓW - 11.06.2017 r.

3. PRADZIAD, KARLOWA STUDZIANKA i ... /CZECHY / 17.06.2017 r.

Koło PTTK "Obieżyświat"

przy Oddziale PTTK Ziemi Brzeskiej

zaprasza na wycieczkę

W GOŚCINIE U HABSBURGÓW - ŻYWIEC

Termin: 8 kwietnia (sobota)

Koszt wycieczki: 90 zł - członkowie PTTK

100 zł - osoby spoza PTTK

70 zł dzieci

W programie: zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, połączonego z degustacją piwa, spacer po Rynku - zabytkowe kamieniczki, Stary Zamek - z Muzeum Miejskim, Pałac Habsburgów, Park Zamkowy i inne atrakcje.

Świadczenia: ubezpieczenie, autokar, bilety wstępu, przewodnicy turystyczni w zwiedzanych obiektach, opieka pilota i przewodnika na całej trasie.

Wyjazd w dniu 08.04.2017 r. z parkingu PKS w Brzegu o godz. 7.00

Zapisy codziennie /do 06.04 .2017 r./ od poniedziałku do piątku w biurze AVON /pokój nr. 3 na ul Chrobrego 18 / naprzeciwko sądu w godz. 11:00-17:00.

Szczegółowe informacje W. Barańska Prezes O/PTTK tel. 517965646

NAstępne wycieczki:

1.EUROPEJSKI SZLAK CYSTERSKI i KRÓLEWNA MARIANNA - 22 .04.2017 r.

2.KOTLINA KŁODZKA i ZAMKI POGRANICZA CZESKIEGO /CASTOLOVICE ,DOUDLEBY/ - /2 dni / 6-7.05.2017 r.

Sprawozdanie Zarządu Oddziału na Zjazd

PTTK Oddziału Ziemi Brzeskiej

18 marca 2017 roku

Szanowni Goście! Drogie koleżanki i koledzy!

Ani się obejrzeliśmy jak minęło 4 lata od poprzedniego zjazdu, który odbył się 9 lutego 2013 roku. Dzisiaj znowu spotykamy się na kolejnym Zjeździe PTTK Oddziału Ziemi Brzeskiej. Jest on okazją do podsumowania naszej działalności, do zastanowienia się, gdzie jesteśmy i co pragniemy osiągnąć w najbliższej przyszłości. To taki swoisty rachunek sumienia, który w PTTK jest statutowym warunkiem wyboru nowych władz Oddziału i wyboru delegatów na Regionalną Konferencję Oddziałów, która odbędzie się w Opolu 27 maja b.r. Na opolskiej konferencji wybrani zostaną delegaci, którzy będą reprezentować nasze województwo na XIX Walnym Zjeździe PTTK, zaplanowanym na połowę września w Warszawie.

Sprawozdanie dotyczy minionych czterech lat i na początku należy wspomnieć, że nie wszyscy członkowie naszego Oddziału doczekali tej chwili. Wymienię tu: Bronisława Buchowieckiego, założyciela i wieloletniego prezesa koła PKP nr 25; Krzysztofa Zdebika z koła "Jarzębina", Teofila Okoniewskiego z koła "Cisy" i Bolasława Bendzerę z koła "Watra". Uczcijmy chwilą ciszy pamięć o członkach naszego Oddziału, którzy odeszli na niebiańskie ścieżki w trakcie trwania ostatniej kadencji.

Trudno może uwierzyć, ale były takie czasy w latach 70. ubiegłego wieku, kiedy to Oddział nasz liczył ponad 1000 członków. Później nastąpił jednak gwałtowny spadek. Jeszcze w 2009 roku było nas zaledwie 100, ale obecnie Oddział liczy 584 członków i pod względem liczebności zajmujemy w województwie opolskim 1. miejsce razem z Oddziałem w Prudniku. Zrzeszeni jesteśmy w 17 kołach, które funkcjonują w różnorodnych środowiskach – zaczynając od przedszkola, a kończąc na emerytach. Najliczniejsze koła to "Obieżyświat" - ponad 200 członków, "Jarzębina " - około 100 członków i "Cisy" - 55 członków.

Możemy zatem mówić o prężnym rozwoju naszego Oddziału w minionej kadencji i jest to powód do satysfakcji, ponieważ w wielu innych oddziałach województwa czy kraju sytuacja nie napawa optymizmem. Ostatnio na przykład, upadł bogaty w tradycje turystyczne oddział w Nysie.

Na poprzednim zjeździe kol. Lucjusz Bilik w swoim wystąpieniu stwierdził, że inni się zwijają, a wy się rozwijacie i cieszy fakt, iż to określenie przez kolejne cztery lata nie straciło na aktualności. My jesteśmy dumni ze swoich osiągnięć i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że za tymi sukcesami stoi praca wielu osób, które z oddaniem poświęcały swój wolny czas działalności w PTTK.

Ustępujący Zarząd Oddziału tworzyły następujące osoby: ja jako prezes, dwoje wiceprezesów: Elżbieta Kużdżał - do spraw młodzieży i Tadeusz Jurek - do spraw statutowych, Marek Ściślak - sekretarz, Ryszard Małek - skarbnik oraz członkowie zarządu - Maria Jantosz, Maria Lewosz, Jan Majewski, Marian Stachuła.

Pogoda.net
Wycieczki bliższe i dalsze