Od ponad 20 lat na przełomie września i października odbywają się wyjazdowe szkolenia animatorów turystyki pn. Wojewódzka Narada Animatorów Turystyki. Tegoroczne szkolenie odbyło się w Polanicy Zdroju, gdzie uroczyście obchodzono Opolskie Dni Turystyki wraz z Międzynarodowym Dniem Turystyki.

Spotkania szkoleniowe odbywają się w różnych regionach, górach Polski, m.in.: w Tatrach, Bieszczadach, Górach Świętokrzyskich, Beskidzie Niskim, czy Beskidzie Żywieckim. Pozwalają na wymianę doświadczeń i planowanie wspólnych działań okołoturystycznych.

Uroczyste spotkanie szkoleniowe poświęcone obchodom Opolskich Dni Turystyki poprowadził honorowy prezes Ośrodka Regionalnego Śląska Opolskiego Lucjusz Bilik, który jest też  członkiem Zarządu Głównego PTTK. Wspomagały go Wilhelma Barańska z Brzegu i zarazem członek Rady ds. Młodzieży przy ORSO Opole oraz Ewa Światły jako przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego. Podczas wyjazdowych obchodów Dni Turystyki animatorzy, wśród nich kadra programowa PTTK (Przewodnicy, Przodownicy i Instruktorzy) wymieniają się swoim doświadczeniem. Jest to czas szkolenia się i czynnego zwiedzania miejsc do których się przyjeżdża.

Uczestnikom wyjazdu wręczono pamiątkowe dyplomy od Zbigniewa Kubalańcy- Wicemarszałka Województwa Opolskiego, w którym czytamy m.in.: „Składamy wyrazy wdzięczności za aktywność społeczną i zaangażowanie w działalność na rzecz środowiska turystycznego i promocji Opolszczyzny.”  Takie słowa są bardzo mobilizujące do dalszego działania.

Podczas wyjazdu poznaliśmy lepiej Nysę, po której oprowadzali działacze tamtejszego PTTK oraz górskie szlaki, m.in.: na Szczeliniec i Skalne Grzyby. W ostatnim dniu były też Góry Orlickie z Zieleńcem i wieżami widokowymi. W samej Polanicy Zdroju spośród licznych atrakcji wymienić należy: deptaki wzdłuż potoku i parki z szachami plenerowymi, albo wspaniały wieczorny pokaz fontann.

Wyjazdowe obchody Opolskich Dni Turystyki mogły się odbyć dzięki dużemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Opolu i jego Departamentu Sportu i Turystyki.

W tegorocznym szkoleniu nasz oddział reprezentowali: prezes Wilhelma Barańska oraz Małgorzata i Dariusz Naumowiczowie, Weronika i Marian Stachułowie, a także Andrzej Gawroński, Jerzy Grycan i Jan Janota.

 
Pogoda.net
Projekty
Reklama
Wycieczki bliższe i dalsze
Jarzębina zaprasza do Trójmiasta

Kliknij, by dowiedzieć się więcej...

 
Zamki Krzyżackie z Jarzębiną

Kliknij, by dowiedzieć się więcej...


Koło "Jarzębina"

Galerie zdjęć: K L I K N I J

Z życia PTTK
ryczyn_2011_07.jpg