Od ponad 20 lat Oddział PTTK Ziemi Brzeskiej jest organizatorem eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Podobnie było i w tym roku. 20 października do Klubu Wojskowego w Brzegu przybyło 25 uczestników eliminacji, którzy musieli zaprezentować swoje krasomówcze wystąpienia w ciągu 5 minut, nad czym czuwał ze stoperem w ręku, kol. Tadeusz Jurek. Przesłuchania trwały ok.3 godzin, a jury w składzie: p.Jana Koronkiewicz, p.Elżbieta Bendzera, p.Lucyna Mystek, p.Sylwia Jamka i p.Elżbieta Kużdżał miało niełatwe zadanie do wykonania – musiało wskazać zwycięzców.

Zadaniem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań krajoznawczych wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do poznawania własnego regionu i jego historii, zdobywanie wiedzy o Polsce i Polakach, wyszukiwanie ciekawych tematów, a następnie prezentowanie ich za pomocą pięknego i sugestywnego języka. Niewątpliwie, najlepiej to zadanie wykonała Ania Fiałka z kl.VIII PSP Nr 5 w Brzegu ( op. p. Marzena Pyżalska - Bednarz ) i zajeła I miejsce. Zaprezentowała niełatwy tekst o św. Jadwidze w sposób, który oczarował słuchaczy bogactwem języka, świetną dykcją oraz sugestywnością wypowiedzi. Wyrównany poziom wystąpień spowodował, że jury przyznało dwóm uczestniczkom drugie miejsce – były to Natalia Żebiłowicz z kl. V PSP Nr 1 w Brzegu ( op. p. Anna Nakonieczna ) oraz Oliwia Beztroska – ucz. kl. V z Centrum Kultury w Głuchołazach ( op. p.Beata Puzia ). Członkowie jury zasugerowali również, aby zdobywczyni trzeciego miejsca – Zosia Krupa z kl. V PSP Nr 1 ( op. p. Anna Nakonieczna ) również reprezentowała woj, opolskie na eliminacjach w Legnicy. Tak więc , wyjątkowo w tym roku, w eliminacjach ogólnopolskich w kategorii szkół podstawowych ,weźmie udział aż czterech uczestników z woj. opolskiego ( regulamin wskazuje po dwóch reprezentantów w każdej kategorii ).

 

Więcej…

 

 

Koło PTTK "Obieżyświat"

przy Oddziale PTTK Ziemi Brzeskiej

zaprasza na wycieczkę

 

MAŁOPOLSKA W KOLEJNEJ ODSŁONIE

KRAKÓW I OKOLICE

 

 

 

Termin: 10 listopadaa 2018 r. /sobota/

 

Koszt wycieczki:

110 zł - członkowie PTTK

 

W programie: zwiedzanie KLASZTOR i OPACTWO BENEDYKTYNÓW w TYŃCU; zwiedzanie z przewodnikiem - KRAKÓW: spacer po RYNKU GŁÓWNYM, TRAKT KRÓLEWSKI, BRAMA FLORIAŃSKA, BARBAKAN, COLLEGIUM MAIUS; Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego; zwiedzanie ekspozycji stałej / biblioteka, pokoje profesorskie, pokój Kopernika i inne

Więcej…

 

 
Pogoda.net
Projekty
Reklama
Wycieczki bliższe i dalsze
VIVA ESPAÑA!

 

Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Brzeskiej

zaprasza na 13 dniową wycieczkę

 

VIVA ESPAÑA!

 

 

 

 

Termin: 28.09 do 10.10.2018r.

Koszt wycieczki ok 3280 zł; oraz EURO - na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs do Tossy, lokalnych przewodników.

Więcej …
Koło "Jarzębina"

Galerie zdjęć: K L I K N I J

Z życia PTTK
ryczyn_2011_07.jpg