W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, na podstawie wcześniejszych rekomendacji Premiera Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu i Turystyki Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz kolejnymi decyzjami władz lokalnych, mając na względzie bezpieczeństwo uczestników Zarząd PTTK Oddział Ziemi Brzeskiej podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez wynikających z oddziałowego kalendarza imprez.

Decyzja obowiązuje do odwołania.


 

W sobotę - 12 maja 2012 r., odbył się rajd rowerowy pod dwiema nazwami: „Kolarska Majówka z PTTK” oraz ogólnopolska impreza pn. „Odjazdowy Bibliotekarz”, których organizatorami byli wspólnie PTTK Ziemi Brzeskiej i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu. Uczestniczyło ponad 60 osób, komandorami całej imprezy były panie: Małgorzata Naumowicz z PTTK oraz Katarzyna Oćwieja-Grądziel, dyrektor Miejskiej Biblioteki w Brzegu.

 

 

Wystartowano o godzinie 10.00 sprzed Ratusza, skąd przejechano miastem wzdłuż szlaku brzeskich bibliotek. Restart nastąpił pół godziny później z ul. Jana Pawła II, gdzie znajduje się siedziba Czytelni i Biblioteki. Około 12.00 wszyscy uczestnicy dotarli do Placu Zamkowego, gdzie znajdują się także dwie biblioteki. Tutaj pracownicy biblioteki zorganizowali konkurs z nagrodami dla najmłodszych uczestników rajdu. Nieco starsi mieli okazję zwiedzić kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, o którego historii bardzo ciekawie i z pasją opowiadał przewodnik PTTK Marian Stachuła.

W związku z ciągłymi opadami deszczu drugą część imprezy, zamiast rowerami, uczestnicy pokonali autokarem do Barucic. Tam czekało ognisko na terenie przy leśniczówce w Barucicach. Przeprowadzono kolejne konkursy z nagrodami: wiedzy o lesie i z udzielania pierwszej pomocy, a potem pieczono kiełbaski. Dodatkową atrakcją był hejnalista myśliwski Bartłomiej Kastelik z brzeskiego Nadleśnictwa. Wszyscy uczestnicy tej rowerowo-autokarowej imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy i odznaki, a uczestnicy konkursów nagrody. Około 16.00 wszyscy powrócili do Brzegu, chociaż lekko przemoknięci lecz zadowoleni z owocnie spędzonego dnia. Należy podkreślić, że czworo rowerzystów Klubu „Na Przełaj” przejechało całą trasę rowerami, pomimo iż było chłodno i deszczowo.


 
Z życia PTTK
ryczyn_2011_06.jpg