30 oraz 31.03.2012 o godz. 19.00

"W ciemności"

Film darmowy dla członków PTTK Ziemi Brzeskiej - za okazaniem ważnej legitymacji

reżyseria: Agnieszka Holland

Obsada: Robert Więckiewicz, Kinga Preis, Marcin Bosak, Agnieszka Grochowska

Opis filmu: Katolik... grzesznik... drobny złodziejaszek... Leopold Socha, Polak ze Lwowa - przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie. (źródło: filmweb.pl)

ryczyn_2011_04.jpg