Komunikat Zarządu PTTK
Oddział Ziemi Brzeskiej

Ze względu na panującą w Polsce i na świecie sytuację epidemiologiczną wywołująca chorobę COVID-19 i wprowadzenie obostrzeń sanitarnych, imprezy turystyczno-krajoznawcze z Kalendarza Imprez 2020r., nie odbyły się w wyznaczonych terminach, przełożone zostały na rok 2021. /Kalendarz Imprez 2021/

W związku z tym Zarząd PTTK, organizatorzy imprez, proponuje następujące rozwiązanie w sprawie dobrowolnie wpłaconych zaliczek na wycieczki z 2020r.:
  1. Listy pozostają bez zmian /oprócz terminów/,
  2. Część osób, deklaruje pozostawienie wpłaconych dobrowolnie zaliczek na wyjazdy w 2021r.,
  3. Osoby, które życzą sobie zwrotu, proszeni są o informację na nr tel. 517965646.

W przypadku rezygnacji z wyjazdów, wpłacone kwoty zostaną zwrócone w całości, co wiąże się ze skreśleniem z listy
Prezes PTTK Oddział Ziemi Brzeskiej w Brzegu

Dnia 9 grudnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubszy odbyło się spotkanie nowo przyjętych członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

Podczas spotkania, na które przybyli wraz z rodzicami zaproszeni uczniowie opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego „Włóczykije” Renata Wadówka przedstawiła działalność koła, jego strukturę, korzyści wynikające z członkostwa PTTK oraz propozycje i zasady uczestnictwa w organizowanych imprezach. W formie prezentacji przedstawiono fotorelację z pierwszej już wycieczki na górę Borówkową, która odbyła się w październiku tego roku. Ponadto zaprezentowano plan wycieczek/imprez na rok 2020 i ogłoszono konkurs na logo SKKT „Włóczykije”. Czekamy na Wasze propozycje.

Zadaniem SKKT jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży turystyki i krajoznawstwa, które związane są zarówno z działalnością dydaktyczną, wychowawczą, jak i profilaktyczną szkoły. Program został napisany i funkcjonuje w szkole w Lubszy z filią w Dobrzyniu jako innowacja pedagogiczna, której autorem jest Renata Wadówka. Obecnie koło zrzesza 52 członków i jest aktywnie wspierane przez dyrekcję szkoły oraz zarząd brzeskiego oddziału PTTK, w którego strukturach funkcjonujemy. Osoba, która jest posiadaczem legitymacji z opłaconą składką PTTK jest pełnoprawnym członkiem PTTK.

Na uroczystość wręczenia legitymacji PTTK przybyli wszyscy zaproszeni goście za co serdecznie dziękuję. Wśród nich Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski, Dyrektor PSP w Lubszy Agata Czechowska, Prezes PTTK Ziemi Brzeskiej Wilhelma Barańska, wiceprezes ds. młodzieży Elżbieta Kużdżał.

Prezes PTTK Wilhelma Barańska wraz z wiceprezes Elżbietą Kużdżał uroczyście wręczyły dzieciom i młodzieży legitymacje wraz z odznakami PTTK. Nie obyło się również bez niespodzianek. Nowi członkowie otrzymali również upominki.

Po zakończonej uroczystości wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Rodzicom za wspieranie pasji turystycznych u dzieci, darczyńcom i tym którzy wspierają naszą działalność finansowo i pozafinansowo - państwu Katarzynie i Marcinowi Haręza, Annie i Maciejowi Czarny. Dyrekcji za pomoc w wszelkich podjętych inicjatywach na rzecz uczniów i szkoły, wójtowi za wsparcie naszej idei i wskazanie jak bardzo jest istotna w środowisku naszej gminy, nowemu członkowi PTTK, nauczycielowi naszej szkoły Robertowi Michalakowi za zaangażowanie, pracę opiekuńczą i społeczną na rzecz naszego koła oraz obsługę organizacyjną uroczystości - SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!

Gratulujemy wszystkim wędrowcom kondycji i życzymy rozwijania podróżniczych pasji z naszym kołem! Do zobaczenia na szlaku.

ryczyn_2011_09.jpg