Koło PTTK "Obieżyświat"

KRAKÓW - MAGICZNE MIASTO NA MAPIE POLSKI

Termin: 16 listopada 2019 r. /sobota/

Koszt wycieczki: 130 zł - członkowie PTTK

W programie: MUZEUM ETNOGRAFICZNE: ulokowane w dawnym kazimierskim ratuszu, z największą i najstarszą kolekcję etnograficzną w Polsce. Zbiory związane z życiem i kulturą w dawnej Polsce /folklor, sztuka, życie codzienne, obrzędy ludowe, malarstwo i inne/

DOM JÓZEFA MEHOFFERA - reprezentuje formułę muzeum - domu artysty z bogatym autentycznym wyposażeniem m.in. meble w stylu biedermeier, które należały do Mehoffera /ikony Młodej Polski/, bibliotekę, kolekcję japońskich drzeworytów, fotografie, obrazy, rysunki, witraże/

przekazane przez wnuka malarza Ryszarda Mehoffera jako darowizna bądż depozyt.

Zwiedzanie obiektów muzealnych z miejscowymi przewodnikami .

Świadczenia: autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie.

Wyjazd w dniu 16.11.2019r. (sobota) z parkingu PKS w Brzegu o godz. 6:00.

Zapisy codziennie /do 09.11.2019 r./ od poniedziałku do piątku w biurze AVON na ul Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu / w godz. 11:00 - 17:00.

Szczegółowe informacje tel. 517965646 Prezes Oddziału W.Barańska.

Następne wycieczki:

1.OŁOMUNIEC - JARMARK ŚWIĄTECZNY - 7.12.2019 r.

ryczyn_2011_06.jpg