W listopadzie 2018 roku minęło 5 lat od utworzenia Wojskowego Koła PTTK przy klubie 1. Pułku Saperów. Z tej okazji odbył się uroczysty bal podsumowujący nasze dotychczasowego poczynania. A wszystko zaczęło się jesienią 2013 roku, kiedy to kol. Joanna WATRAS wpadła na pomysł utworzenia WK PTTK. Był to początek naszych wojaży po Polsce. Dzisiaj możemy pochwalić się zorganizowaniem 31 imprez w różnych rejonach naszego kraju, min.: Tatry, Bieszczady, Jura Krakowsko- Częstochowska, Sandomierz i okolice.

Tegoroczny bal był nie tylko okazją do wspomnień, ale przede wszystkim wręczenia wyróżnienia. Zarząd koła wręczył 14 wyróżnień za aktywną działalność na jego rzecz, natomiast gość honorowy naszego balu Pani Prezes Oddziału Ziemi Brzeskiej Wilhelma BARAŃSKA wręczyła:

• 5 dyplomów od Zarządu Oddziału PTTK Ziemi Brzeskiej w Brzegu za zasługi w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa oraz propagowanie walorów  turystycznych Ziemi Brzeskiej,
  • 3 dyplomy od Zarządu Głównego PTTK za zasługi w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa.

Co więcej dwoje członków naszego koła uhonorowanych zostało odznaką „Zasłużony dla turystyki na śląsku opolskim”. Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych członkach - 4 z nich otrzymało odznakę „Orli lot”. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Tekst: K.Ś.

ryczyn_2011_02.jpg