W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, na podstawie wcześniejszych rekomendacji Premiera Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu i Turystyki Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz kolejnymi decyzjami władz lokalnych, mając na względzie bezpieczeństwo uczestników Zarząd PTTK Oddział Ziemi Brzeskiej podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez wynikających z oddziałowego kalendarza imprez.

Decyzja obowiązuje do odwołania.


II Piknik Turystyczny  koła PTTK” Jarzębina”

Już drugi raz członkowie koła PTTK „Jarzębina” przy ZO Ziemi Brzeskiej PTTK w Brzegu bawili się na pikniku organizowanym na zakończenie sezonu turystycznego przez Zarząd Koła. W tym roku impreza odbyła się 14 września w Lubiczu, gdzie na swoim terenie gościła nas pani Danuta Majewska. Mimo, że początkowo pogoda była niezbyt przychylna - trochę padało, to nasi turyści nie zawiedli. O dziesiątej rano prawie 60 osób stawiło się na miejscu zbiórki i na przekór aurze z uśmiechami na twarzach wzięło udział w imprezie.

 

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

Na miejscu czekały na „Jarzębiniaków”  przygotowane przez p. Danutę zadaszone stoły i wspaniały poczęstunek. Pyszny bogracz, apetycznie podane sałatki oraz chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem zajadane w lesie smakowały potrójnie. Nawet nie zauważyliśmy kiedy deszcz przestał padać. Atmosferę podgrzewały pieśni biesiadne i turystyczne śpiewane przy akompaniamencie akordeonu oraz organizowane przez Elę Czulak konkursy. Członkowie koła zmagali się w różnych konkurencjach – nie zabrakło nawet biegu w workach i przeciągania liny! Tyle śmiechu i radości dostarczyły nam te zabawy, że wszyscy zapomnieli o swoich codziennych kłopotach i głośno dopingowali zawodników. Gdy zgłodnieliśmy, na stoły wjechał pieczony karczek z podpiekanymi ziemniaczkami i surówką, więc mogliśmy nieco odpocząć i nabrać sił do dalszej zabawy. Chętni, dodatkowo piekli sobie kiełbaskę na ognisku.

 

 

Przewodniczący koła Marek Ściślak skorzystał z okazji aby przy tak licznym audytorium podziękować najbardziej aktywnym członkom koła: Lidii Kuzitowicz, Krystynie i Mirosławowi Czoppa, Elżbiecie i Ryszardowi Zdebik, Elżbiecie Czulak, Leokadii Skuratowicz, Januszowi  Falińskiemu, Helenie Biernat, Marii Brzezińskiej. Wyróżnieni otrzymali pięknie zdobione piernikowe serca. Ponadto zostały wręczone: odznaki „Zasłużony dla rozwoju turystyki na Śląsku Opolskim”, przyznane przez Prezydium Rady Prezesów Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Opolskiego w Opolu Krystynie i Mirosławowi Czoppa oraz  legitymacje członkowskie PTTK osobom nowo wstępującym  do naszego Stowarzyszenia. Nie obyło się także bez wspólnego odśpiewania „100 lat” w podzięce dla głównej organizatorki imprezy Lidii Kuzitowicz. Śpiewy i pląsy trwały jeszcze do 17 po czym z żalem, że już się skończyło wsiedliśmy do autobusu powrotnego.

 

Krystyna Czoppa


 
Z życia PTTK
ryczyn_2011_07.jpg