Zaprasza na wycieczkę

Gołuchów, Dobrzyca

Termin: 29.08. 2021r. /niedziela/

Koszt: 150 zł - członkowie PTTK

Program wycieczki: Gołuchów - Muzeum w Zamku /Oddział Poznańskiego Muzeum Narodowego/ zwiedzanie z przewodnikiem; wnętrza z bogatym wyposażeniem XVI-XIX w., zbiory antyczne, sztuka gotycka, obrazy malarzy polskich i zachodnioeuropejskich, rzemiosło artystyczne. Spacer po parku, zagroda żubrów. Czas wolny; przerwa obiadowa we własnym zakresie

Dobrzyca: Zespół Pałacowo-Parkowy, Muzeum Ziemiaństwa; Zwiedzanie z przewodnikiem wnętrz klasycystycznego pałacu Gorzeńskich z XVIII w. z bogatą dekoracją malarską i sztukatorską. Spacer po parku w stylu angielskim o charakterze sentymentalno-romantycznym z ciekawym drzewostanem /jeden z największych platanów w Europie oraz paklon, najstarsze drzewo tego gatunku w Polsce /romantyczne budowle parkowe min. Panteon, Monopter na sztucznej wyspie i inne. Antonin - spacer po parku.

Świadczenia: autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnik miejscowy, opieka pilota i przewodnika turystycznego na całej trasie.

Wyjazd dn. 29.08.2021r. godz. 6:45 ul. Słowackiego /przystanek komunikacji miejskiej/, godz. 7:00 centrum przesiadkowe /parking/ Brzeg.

Zapisy codziennie /do 26.08.2021 r /od poniedziałku do piątku w biurze PTTK. AVON na ul Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu / w godz. 11:00-16:00.

Przypominamy: ze względu na panującą epidemię COVID 19 i wprowadzone obostrzenia sanitarne /częściowe/ w trakcie imprezy przestrzegamy przepisy anty-Covidowe. W autokarze i pomieszczeniach obowiązkowe maseczki. Ubezpieczeniem NNW objęci są tylko członkowie PTTK w ramach składki członkowskiej za 2021r.

Kolejne propozycje wycieczek:

1. Rumunia - nie tylko śladami Hrabiego Drakuli - 8-20. 09.2021 r. /są wolne miejsca/

Zaprasza na wycieczkę
Racibórz – dawna stolica Księstwa

Termin: 21.08. 2021r. /sobota/

Koszt: 120 zł - członkowie PTTK

Program wycieczki: Zamek i Kaplica św. Tomasza Becketa - zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Miejskie w dawnym kościele Dominikanek; ekspozycje stałe, przerwa obiadowo–kawowa we własnym zakresie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem; Rynek z kolumną MB; Obiekty sakralne, fragmenty murów miejskich z wieżą więzienną, budynek sądu projekt K.F. Schinkla; Przejazd do Arboretum Bramy Morawskiej; zwiedzanie z przewodnikiem; Zaczarowany Ogród, platforma widokowa, bogactwo roślin, zwierząt, mini ZOO.

Wyjazd dn. 21.08.2021r. godz. 6:45 ul. Słowackiego /przystanek komunikacji miejskiej/, godz. 7:00 centrum przesiadkowe /parking/ Brzeg.

Zapisy codziennie /do 20.08.2021 r /od poniedziałku do piątku w biurze PTTK . AVON na ul Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu / w godz. 10:00-16:00

Kolejne propozycje wycieczek:

1. Zamki, ogrody i pałace Wielkopolski - 29.08.2021 r.
  2. Rumunia - nie tylko śladami Hrabiego Drakuli - 8-20. 09.2021 r. /są wolne miejsca/

Zaprasza na wycieczkę do Wieliczki - najstarszego zakładu górniczego w Europie
i pomnik Światowego Dziedzictwa UNESCO

Termin: 14.08. 2021r. /sobota/

Koszt: 180 zł - członkowie PTTK

150 zł – młodzież, dzieci

Program wycieczki: Niech słowa poety Wincentego Pola: „Cudze chwalicie, swego nie znacie ,Sami nie wiecie co posiadacie” będą dla Nas motywem do poznania Zabytkowej Kopalni.

Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce, liczącej ponad 700 lat, To jedno z najstarszych przedsiębiorstw górniczych w Europie, wpisane na Pierwszą Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Trasa Turystyczna z przewodnikiem /chodniki ,komory, jeziorka, rzeźby z soli /kaplice  min Kaplica św. Kingi/ temperatura w kopalni 17-18 stopni C/ Spacer po mieście; Rynek Główny ze średniowieczną zabudową , XIX wieczny  Magistrat, Zamek Żupny, Klasycystyczny kościół św. Klemensa. Przerwa obiadowo-kawowa we własnym zakresie.

Wyjazd dn. 14.08.2021r. godz. 5:45 ul. Słowackiego /przyst. komunikacji miejskiej/, godz. 6:00 centrum przesiadkowe /parking/ Brzeg.

Zapisy codziennie /do 10 .08.2021 r /od poniedziałku do piątku w biurze PTTK . AVON na ul Chrobrego 18 /naprzeciwko sądu / w godz. 10:00-16:00

Kolejne propozycje wycieczek:

1. Racibórz , dawna Stolica Księstwa - 21.08. 2021 r.
  2. Zamki, ogrody i pałace Wielkopolski - 29.08.2021 r.
  3. Rumunia - nie tylko śladami Hrabiego Drakuli - 8-20. 09.2021 r. /są wolne miejsca/

Więcej artykułów…
ryczyn_2011_03.jpg