Kolejna edycja Konkursu Krasomówczego za nami

Każdego roku, w październiku, odbywają się w Brzegu eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla dzieci i młodzieży.

Celem konkursu jest zachęcenie do poznawania własnego regionu, wyszukiwanie ciekawych historycznie i krajoznawczo tematów oraz rozbudzenie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia tak, aby słuchacze, a przede wszystkim jurorzy, zapomnieli na chwilę o teraźniejszości i dzięki talentowi krasomówcy udali się z nim w miejsce, o którym opowiada. Wielu uczestnikom nie udaje się tego dokonać, ale są tacy, którym przychodzi to z łatwością. Niewątpliwie Natalia Żebiłowicz z PSP Nr 1 do takich należy. W tym roku wystąpiła po raz trzeci w eliminacjach wojewódzkich i po raz trzeci będzie reprezentować województwo opolskie w Legnicy, gdzie jest z pewnością „zapamiętana”, ponieważ w 2015 i 2016 roku zdobyła nagrodę publiczności oraz 2 nagrody specjalne.

Więcej…

 

Zamieszczamy dwa dokumenty:

 

1. Uchwała Zarządu Oddziału o zwołaniu Nadzwyczajnego Zjazdu

 

 

Więcej…

 

Koło PTTK "Obieżyświat"

przy Oddziale PTTK Ziemi Brzeskiej

zaprasza na wycieczkę

 

po Dolnym Śląsku

Święto Karpia w Miliczu

 

 

Termin: 22 października 2017 r. (niedziela)

 

Koszt wycieczki: 130 zł - członkowie PTTK

140 zł - osoby spoza PTTK

80 zł - dzieci

 

W programie: TWARDOGÓRA - spacer po najciekawszych zakątkach /XVII w. pałac, Rynek z zabytkowymi kamieniczkami, park dworski, kościół; GOSZCZ - zespół pałacowo-parkowy z XVIII /XIXw. /ruiny pałacu von Reichenbachów /, dawne dobra biskupów wrocławskich;

TRZEBICKO - szlak budownictwa drewnianego, jeden z najciekawszych i największych obiektów drewnianych na Dolnym Śląsku - kościół Św.Marcina, zespół pałacowo-parkowy z XVIII /XIXw; zwiedzanie MILICZA - rynek, zespół pałacowo-parkowy, spacer po najciekawszym zakątku Rezerwatu Doliny Baryczy, udział w imprezie -ŚWIĘTO KARPIA /obiad w restauracji /

 

Świadczenia: ubezpieczenie, autokar, wstępy do zwiedzanych obiektów, obiad w restauracji /Parkowa w Miliczu /, przewodnicy turystyczni w zwiedzanych obiektach, opieka pilota i przewodnika na całej trasie.

 

Wyjazd w dniu 22.10.2017 r. z parkingu PKS w Brzegu o godz. 7.00

 

Zapisy codziennie /do 20.10 .2017 r./ od poniedziałku do piątku w biurze AVON /pokój nr. 3 na ul Chrobrego 18 / naprzeciwko sądu w godz. 11:00-17:00.

 

Szczegółowe informacje W. Barańska Prezes O/PTTK tel. 517965646

 

Następne wycieczki:

1. KRAKÓW I OKOLICE /zakończenie sezonu turystycznego 2017 r./ - listopad 2017 r

 
Więcej artykułów…
Z życia PTTK
ryczyn_2011_04.jpg